899 ден

РЕДИСТ АРГАНОВО МАСЛО 100мл

Опис

Ги храни скалпот и коренот на влакната овозможувајќи и на косата да добие свиленкаст и сјаен изглед. Ја обновува оштетената коса давајќи и пожив изглед. Познато како ” течното злато од Мароко” или “Еликсир на младоста”, Аргановото масло е направено од плодовите на аргановото дрво. Содржи Омега 9, Омега 6, Стероли,витамин Е и силни антиоксиданси.Зајакнувајќи го природниот одбранбен механизам на косата, Аргановото масло креира силна заштита од надворешни негативни фактори кои ја оштетуваат косата.

Рецензии

Сеуште нема препораки.

Оценете го производот “РЕДИСТ АРГАНОВО МАСЛО”